Od Dziś Naczynka na Twarzy i Nogach to już Przeszłość
Skuteczne i bezpieczne usuwanie łagodnych zmian naczyniowych i zmian pigmentacyjnych na wyciągnięcie ręki
TYLKO w TLC-Clinic klinice laseraterapii w Ostrołęce.

Zastosuj “Złoty Standard Excel V” i zachwyć się efektami
Bo Komfort i Rezultat Zabiegu jest WAŻNY

Oferujemy Rabaty przy Zakupie Pakietu 4 lub 6 Zabiegów dla Skór Problematycznych przy użyciu Lasera Cutera Excel V.

Pomimo dużych osiągnięć w dziedzinie technologii laserowych, zmiany naczyniowe skóry wciąż pozostają poważnym problemem emocjonalnym i socjalnym wielu milionów ludzi. Powszechnie występujące schorzenia takie jak trądzik różowaty (rosacea), pajączki (spider veins) i teleangiektazja są to uszkodzenia naczyń krwionośnych, często powiązane z przebarwieniami pojawiającymi się na skórze twarzy i nóg. Osoby znajdujące się w tej grupie często mówią o zakłopotaniu, utracie pewności siebie, w niektórych przypadkach nawet o depresji, która odbija się na życiu towarzyskim czy nawet publicznym.

Z biegiem lat, określono szereg czynników, które powodują naczyniowe choroby skóry, takich jak genetyka, wiek, choroby układu krążenia oraz czynniki środowiskowe. Mimo postępów, wynikających z identyfikacji przyczyn, dostępne możliwości ograniczają się w dużej mierze do procedur, które przynoszą niekorzystne skutki uboczne dla potencjalnych klientów. I tak np. pajączki na nogach są powszechnie leczone metodą- skleroterapią, polegającą na ostrzykiwaniu naczyń i wymagającą od klienta noszenia pończoch uciskowych po leczeniu.

Excel V to nowe podejście do niwelowania schorzeń naczyniowych i nie tylko, stawiające bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu. System wykorzystuje unikalny laser zielony o wysokiej mocy, który jest absorbowany przez uszkodzone naczynia krwionośne. Laser podgrzewa i eliminuje uszkodzenia naczyń, ostatecznie przywracając normalny odcień i kolor skórze, co umożliwia precyzyjne i skuteczne usuwanie większości rodzajów schorzeń, począwszy od powierzchownych uszkodzeń naczyniowych aż po głębokie.
Skutecznie radzi sobie z trądzikiem różowatym, teleangiektazjami na twarzy, bliznami, naczyniakami płaskimi i jamistymi, przebarwieniami, rozproszonym zaczerwienieniem, jak również polecany jest do leczenia naczyń kończyn dolnych czy naświetlaniu grzybicy paznokci.
System wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia, dla zapewnienia maksymalnego komfortu, przy braku skutków ubocznych i okresu rekonwalescencji.

Zastosowanie lasera Excel V

Usuwanie łagodnych zmian pigmentacyjnych
( przebarwienia posłoneczne i hormonalne, dyschromia, poikilodermia, przebarwienia starcze czy piegi…)
Usuwanie łagodnych zmian naczyniowych
( trądzik różowaty – rosacea, teleangiektazje twarzy, dekoltu, kończyn dolnych i nie tylko…)
Usuwanie łagodnych powierzchniowych zmian skórnych (zakaźne zmiany wirusowe tj. kurzajki)
Naświetlanie grzybicy paznokci, onycholizy.

Dla przykładu poniżej opiszemy powszechne schorzenia , które ustępują po zastosowaniu odpowiednich procedur przy zastosowaniu lasera Excel V Cutera z podwójną długością fal 532 nm i 1064 nm :

Trądzik Różowaty (Rosacea) to częste schorzenie, występujące głównie na skórze twarzy. Podczas gdy zazwyczaj trądzik różowaty postrzegany jest jako nieszkodliwy problem kosmetyczny, charakteryzujący się zaczerwienieniem nosa, policzków, brody i czoła z towarzyszącymi uderzeniami gorąca, ogólnym dyskomfortem. Do czynników wyzwalających trądzik różowaty należą ciężki wysiłek fizyczny, skrajne temperatury, alkohol, kofeina i ostre potrawy.

Teleangiektazje polegające na poszerzeniu drobnych naczyń krwionośnych, które trwale pozostają w powiększonym stanie. Teleangiektazja zazwyczaj nie jest problemem medycznym lecz estetycznym tworząc siatkę naczyń krwionośnych na twarzy. Przyczyną teleangiektazji mogą być predyspozycje genetyczne i faktory środowiskowe, takie jak chroniczna ekspozycja na słońce, stres i spożycie alkoholu.

Rozproszony rumień na twarzy to zaczerwienienie występujące w wyniku nadmiernego poszerzenia się naczynek krwionośnych skóry. W większości przypadków jest to defekt kosmetyczny, a nie objaw choroby. Pojawia się pod wpływem czynników genetycznych, chorób skóry, pikantnych potraw, stresu i silnych emocji. Może występować w postaci stałej lub czasowej.

Naczynia Kończyn Dolnych to rozszerzone naczynia, które wahają się od bardzo dużych do małych naczyń krwionośnych- teleangiektazja (potocznie zwanych pajączkami). Występują często na udach, tylnej części łydek lub wewnątrz nóg. Do tej pory nie laserowe leczenie żył kończyn dolnych zazwyczaj polegało na skleroterapii, procedurze polegającej na wstrzykiwaniu specjalnych preparatów do uszkodzonych naczyń w celu ich wzmocnienia i zniszczenia ich ściany. Powszechnie rozpoznawalnymi teleangiektazjami wśród naczyń kończyn dolnych mamy fioletowe pajączki żylne, siateczkowate żyły oraz czerwone pajączki żylne.

Naczyniaki Płaskie (Port Wine Stain) to rodzaj czerwonego lub purpurowego znamienia z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi. Często występują na twarzy, nie znikają samoistnie. Do nie laserowych zabiegów zalicza się napromieniowywanie, zamrażanie i zabiegi chirurgiczne, którym towarzyszy ból i często prowadzą do powstawania blizn.

Naczyniaki Starcze / Wiśniowe (Cherry Angioma) to małe czerwone guzki, które pojawiają się w sposób samoistny na skórze, zazwyczaj w wieku średnim z tendencją do powiększania się. Na początku mogą mieć wielkość ułamka milimetra, ale zazwyczaj rosną do kilku milimetrów średnicy. Do nie laserowego leczenia naczyniaków starczych należy kriochirurgia i elektrochirurgia.

Naczyniaki gwiaździste (Naevus Araneus) zlokalizowane na tułowiu lub twarzy, liczne drobne czerwone guzki z promieniście rozchodzącymi się naczyniami włosowatymi, blednie pod wpływem ucisku, częściej u dzieci i u kobiet.

Naczyniaki jamiste (Venous Lake) na skórze mogą przybierać różne postacie od bladoczerwonych do purpurowych guzków lub też lekko wklęsłych zmian, mogą przybierać także formę niebieskawych plamek o nieregularnych krawędziach. Niebieskawe plamki pojawiają się, gdy zmiany zlokalizowane są w głębszych warstwach skóry.

W przypadku zabiegów naczyniowych światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę zawartą w naczyniach krwionośnych, a produkowane ciepło powoduje fotokoagulację oraz niszczy ściany naczyń krwionośnych i tym samym zapobiega ich rekanalizacji.

A w przypadku usuwania zmian pigmentacyjnych światło lasera jest absorbowane przez melaninę znajdującą się na powierzchni zmiany, komórki są denaturowane, stają się ciemniejsze, unoszą się ku powierzchni skóry i złuszczają się po kilku dniach od zabiegu.

Nowością jest laserowe naświetlanie grzybicy paznokci czy onycholizy światłem lasera o długości fali 1064nm usuwa infekcję grzybiczą praktycznie bez efektów ubocznych. Zabieg laserem Nd-Yag jest alternatywą dla dotychczasowych metod leczenia grzybicy paznokci i powinien być ich uzupełnieniem dotychczasowych terapii. Przez pierwsze 3 miesiące po zabiegu wyniki leczenia mogą być niezauważalne ze względu na powolny wzrost paznokci (całkowity odrost paznokci stóp trwa co najmniej 9-12 miesięcy). Nowa płytka paznokciowa jest pozbawiona infekcji grzybiczej, zazwyczaj odczuwalna jest poprawa już po kilku zabiegach, po 12 miesiącach blisko 100% jest wyleczonych, jednakże końcowy rezultat zależy od stopnia zaawansowania problemu, często muszą to być terapie łączone razem z procedurami farmakologicznymi.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba potrzebnych zabiegów zależy od wielu czynników takich jak: wielkość zmiany, jej grubość, kolor i rodzaj. Powierzchniowe zmiany naczyniowe są zazwyczaj łatwiejsze do usunięcia. W niektórych przypadkach poprawa zauważalna jest już po jednym zabiegu. Z tego względu, że wyniki zabiegowe mogą być różne u różnych klientów.

Laser EXCEL V™ to przełomowe rozwiązanie w usuwaniu zmian naczyniowych, pigmentacyjnych i naświetlaniu grzybicy.
Dzięki niemu zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą w szybki i wygodny sposób usunąć różnego rodzaju zmiany naczyniowe w obrębie twarzy i nóg.
Nowoczesna technologia lasera Excel V™ to bezpieczne i skuteczne narzędzie