Laseroterapia

Zabiegi laseroterapii opierają się na wykorzystaniu działania wiązki światła na określony obszar ciała w taki sposób, aby absorpcja, czyli pochłanianie promieniowania było skuteczne, a zmiana energii światła laserowego na inny rodzaj energii wywoła pożądany efekt.

Każdy laser ma swoją „specjalizację”, choć zasada działania wszystkich jest taka sama – to wiązka światła o jednej długości fali, ale o rożnej mocy, wychwytywana jest przez określone struktury w skórze. Niektóre są lepiej wychwytywane przez melaninę, inne przez hemoglobinę czy wodę tkankową – a to stwarza mnóstwo możliwości wykorzystania lasera dla poprawienia urody. W zależności od typu lasera oraz jego ustawień, a także czasu naświetlania oraz powierzchni, na której przeprowadzany będzie zabieg, laseroterapię możemy wykorzystywać do różnych celów.

Zabiegi laseroterapii to bez wątpienia najnowocześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, po które sięgamy zarówno, kiedy chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia, blizn, znamion skórnych, przebarwień, zmian naczyniowych jak i wówczas, gdy celem jest usunięcie niechcianego tatuażu, odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

Dlaczego laseroterapia zdobywa tak dużą popularność? Głównie z powodu bardzo wysokiej skuteczności, szybkiego i nieinwazyjnego lub minimalnie inwazyjnego wykonania zabiegu oraz możliwości uzyskania długotrwałych efektów.

W ramach wykonywanych zabiegów oferujemy nowoczesne lasery, które pozwalają na pozbycie się defektów kosmetycznych. Przed każdym zabiegiem omawiane są szczegóły zabiegu oraz postępowanie po nim. Metody, które wykorzystujemy w klinice zaliczają się do najbardziej znanych i bardzo bezpiecznych technik wykorzystywanych w dzisiejszej medycynie, kosmetologii czy kosmetyce. Wykorzystując te techniki jesteśmy w stanie uniknąć i zminimalizować niechciane efekty uboczne, a także polepszyć naszą samoocenę i samopoczucie.

Pierwsza Wizyta
Wstępna konsultacja. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy z pacjentem bardzo dokładny wywiad, starając się zebrać jak najwięcej informacji odnośnie obecnego stanu zdrowia pacjenta oraz wszelkich dolegliwości i chorób, które pojawiły się w przeszłości. Specjalista zakłada kartę, zapoznaje się z dolegliwościami, ustala rodzaj i czas terapii. Liczba i czas zabiegu dobierane są indywidualnie i są uzależnione od potrzeb oraz stanu zdrowia i kondycji pacjenta.

W naszej klinice oferujemy:
• usuwanie przebarwień,
• usuwanie i relaksacje blizn,
• usuwanie owłosienia,
• usuwanie zmian naczyniowych o rożnym podłożu,
• usuwanie znamion,
• biostymulację skóry.

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW LASEROWYCH:
• zmiany budzące wątpliwości histologiczne,
• nowotwory i stany po leczeniu nowotworów,
• ciąża,
• nadczynność tarczycy,
• ostre infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w obszarze zabiegowym,
• aktywna opryszczka,
• zmiany zapalne, ropne w obszarze zabiegowym,
• metalowe implanty w organizmie,
• choroby serca,
• epilepsja,
• aktywna opalenizna, również po solarium i samoopalaczach,
• nieuregulowana cukrzyca,
• przyjmowanie leków i ziół fotouczulających.

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości zmian, ich wielkości. Cena zabiegu ustalana jest w trakcie wstępnej konsultacji.

Laser aleksandrytowy był pierwszym laserem produkowanym w USA do epilacji. Emituje on światło o długości 755nm. Z punktu widzenia usuwania zbędnego owłosienia ważnym parametrem jest współczynnik pochłaniania światła przez melaninę zawartą we włosach oraz oksyhemoglobinę zawartą w skórze. Dla minimalnego pochłaniania światła przez oksyhemoglobinę a stosunkowo dobrym pochłanianiu przez melaninę uzyskuje się właśnie długość lasera aleksandrytowego – 755nm.

Absorpcja lasera aleksandrytowego jest 133% lepsza od absorpcji lasera diodowego, czyli uzyskujemy szybsze rezultaty.

W wykorzystywanym przez nas urządzeniu moc szczytowa wynosi 17kW, z największą plamką do 24mm, dzięki czemu zabieg wykonany jest w krótszym czasie zwiększając komfort pacjenta. Długość impulsu może być regulowana pomiędzy 3 a 100ms oraz częstotliwości od 0,5 do 2Hz, niezależnie od ustalonej energii. Dzięki temu można ustawić dużą wartość energii i krótki impuls na przykład dla włosów cienkich i jasnych (nadal z zawartością melaniny) lub mniejszą energię i długi impuls dla ciemnych fototypów skóry. Można również ustawić dużą wartość energii i dużą częstotliwość impulsów.

Czas impulsu ma wpływ na ilość ciepła rozchodzącego się do tkanek otaczających. Teoretycznie, im dłuższy czas tym więcej ciepła jest rozpraszane do otaczającej skóry.

Efekty zabiegów widoczne są już po pierwszym zabiegu. Ważnym udogodnieniem dla pacjenta jest obecność systemu chłodzącego DCD, który służy do ochrony naskórka i jednocześnie jest formą znieczulenia.

Laser aleksandrytowy wykorzystywany jest do wykonywania następujących zabiegów:

 • trwałe usuwanie owłosienia,
 • trwałe usuwanie łagodnych zmian barwnikowych,
 • trwałe usuwanie zmian naczyniowych,
 • oraz redukcji zmarszczek.

Trwałe usuwanie owłosienia

Aby laser aleksandrytowy do usuwania zbędnego owłosienia był jak najbardziej skuteczny i bezpieczny ważna jest również energia światła, długość impulsu oraz częstotliwość. Wartości tych parametrów muszą być tak dobrane, aby szybko i skutecznie epilować nie powodując jednocześnie poparzeń. Z punktu widzenia grubości włosa idealny czas impulsu do foto-epilacji powinien być krótszy niż 5ms. Jest to istotne w przypadku jaśniejszych włosów, dla których jakiekolwiek straty energii znacznie obniżają skuteczność. Z tego powodu do epilacji jaśniejszych włosów zaleca się stosowanie jak najkrótszych impulsów z odpowiednio dobranymi parametrami wartości energii.

Teoretycznie zaleca się używanie dłuższego impulsu przy grubszych włosach, jednak przez lata zaobserwowaliśmy, że przy zastosowaniu czasu impulsu 3 ms na wszystkich typach owłosienia otrzymujemy redukcję fazy wzrostu włosa nawet do 95% po pełnej serii 6 zabiegów.

Trwałe usuwanie zmian naczyniowych:

Ze względu na długość fali emitowane światło ma dużą głębokość penetracji, a stosunkowo niską absorpcję w hemoglobinie, która jest wystarczająca do zamknięcia danej zamiany w momencie dotarcia światła do naczynia.

Trwałe usuwanie łagodnych zmian barwnikowych:

W tym przypadku następuje wytworzenie intensywnego, ale delikatnego impulsu, który usuwa komórki barwnikowe z obecnych zmian poddanych zabiegowi w trakcie uzyskania selektywnej kontrolowanej destrukcji. Tkanki otaczające są nienaruszane, a poprawa w wyglądzie skóry następuje na przestrzeni paru tygodni.

Zmarszczki

Energia światła emitowanego przez głowicę laserową pochłaniana jest w naskórku, penetrując dalej zmienia się w energie cieplną, która powoduje kontrolowaną koagulację, czyli termiczną stymulację naszego kolagenu, czego następstwem jest poprawa jędrności, gęstości skóry oraz spłycenie zmarszczek. Tkanka sąsiadująca pozostaje nienaruszona. Jest to proces bardzo selektywny, gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo terapii.

Nowy Excel V z podwójną długością fali 532 nm i 1064nm wychodzi poza terapię naczyniową. Wszechstronność zastosowania i moc lasera Excel V pozwala na terapię większej liczby wskazań niż zapewniały to dotychczasowe wiodące lasery naczyniowe, w tym pulsacyjno-barwnikowe. Rączka zabiegowa Coolview™ umożliwia terapię szerokiej gamy schorzeń, od rozproszonego zaczerwienienia, zmian pigmentacyjnych, naczyniaków płaskich, poikilodermy po usuwanie naczyń kończyn dolnych.

Połączenie dwóch długości laserów, mianowicie 532 oraz 1064nm umożliwia oddziaływanie na struktury położone na różnej głębokości w skórze. Pozwala na usunięcie różnego rodzaju problemów naczyniowych oraz pigmentacyjnych skóry. Powszechnie stosowany laser długofalowy Nd:Yag 1064nm został wzbogacony o całkowicie nową wersję doskonale znanego z wcześniejszych lat zielonego lasera KTP 532nm. Podczas gdy dotychczas stosowane lasery KTP charakteryzowały się niską mocą i niewielkimi wartościami gęstości energii, w CUTERA® Excel V 532nm uzyskano parametry niedostępne w żadnym innym laserze naczyniowym stosowanym wcześniej. Te nowe wysokoenergetyczne i krótkie impulsy pozwalają na super skuteczne i co najważniejsze bezpieczne.

System wykorzystuje ten unikalny laser zielony o wysokiej mocy, jest on absorbowany przez uszkodzone naczynia krwionośne. Laser podgrzewa i eliminuje uszkodzenia naczyń, ostatecznie przywracając normalny odcień i kolor skórze, co umożliwia precyzyjne i skuteczne usuwanie większości rodzajów schorzeń, począwszy od powierzchownych uszkodzeń naczyniowych aż po głębokie.

Impuls lasera likwiduje utkanie malformacji naczyniowej bez uszkadzania otaczających tkanek. Zabiegi CUTERA® Excel V wykonujemy praktycznie bez bólu, długotrwałej rekonwalescencji, oparzeń i co za tym idzie blizn skóry w miejscu leczonej zmiany, które były i niestety w wielu miejscach nadal są codziennością w zabiegach z wykorzystaniem niedoskonałych technicznie laserów barwnikowych (PDL).

Precyzyjne naświetlanie okolicy zabiegowej odbywa się przy jednoczesnym chłodzeniu przed, w trakcie i po każdym impulsie laserowym. Technologia chłodzenia oraz odpowiednio dobrana głowica zabiegowa daje maksymalne efekty zmniejszając do minimum ryzyko efektów ubocznych. W zależności od długości fali i energii impulsu, w trakcie zabiegu, klient odczuwa powierzchowne szczypanie lub ukłucia.

Zastosowanie :

 • teleangiektazja twarzy,
 • naczynia kończyn dolnych,
 • blizny,
 • naczyniaki płaskie, różowe, czerwone, purpurowe,
 • nierówna tekstura skóry,
 • rozproszone zaczerwienie,
 • przebarwienia
 • naczyniaki, rubinki,
 • brodawki wirusowe kończyn górnych i dolnych,
 • naświetlanie grzybicy paznokci,
 • nieablacyjne foto-odmładzanie twarzy…

Po raz pierwszy został zastosowany w 1965r. Frakcyjny laser dwutlenkowo – węglowy emituje wiązkę niewidzialnego dla oka światła o długości fali 10600nm (daleka podczerwień), która pochłaniana jest przez wewnątrz- i zewnątrzkomórkową wodę, dzięki czemu zabieg można wykonać u osób z różnym fototypem skóry, a inwazyjność zabiegu jest mała. Kiedy energia lasera jest absorbowana przez uwodniona tkankę, dochodzi do jej odparowania i wytworzenia w tym miejscu strefy koagulacji, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie występuję krwawienie.

Nazwa frakcyjny oznacza, że oddziaływanie wiązki laserowej nie obejmuje całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegowi a jedynie w pewnej jej części wytwarzane są mikrouszkodzenia. Wytwarzane są liczne kolumny ablacyjne, w których światło lasera wnika w głąb skóry, powodując odparowanie wody (ablację) i uszkadzając termicznie komórki skóry właściwej i naskórka. Kolumny ablacyjne stanowią od 7 do 20% powierzchni poddanej zabiegowi. Miejsca uszkodzeń poprzedzielane są zdrową, nienaświetloną tkanką i to jest właśnie kluczem do sukcesu tej metody. Tkanka niepoddana naświetlaniu umożliwia uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych tzw. ablacji, dzięki czemu na poziomie makro uzyskujemy ujędrnienie i napięcie skóry poprzez odbudowę oraz obkurczenie włókien kolagenowych.

Stosowane przez nas urządzenie pozwala na wybranie rożnych algorytmów wyładowań pojedynczych MTZ (Micro Thermal Zone), co zapewnia precyzyjne rozmieszczenie pojedynczych mikrouszkodzeń naskórka, a tym samym równomierną regenerację tkanki. Regulowana moc od 0,5 do 40 W, sześć kształtów skanu (kwadrat, prostokąt, okrąg, trójkąt, elipsa, linia) oraz wyjątkowo długi czas trwania pojedynczego impulsu, do 10 ms, umożliwiają naszym specjalistom wykonywanie zarówno płytkich, jak i głębokich peelingów. Zastosowana w laserze płynna regulacja wszystkich parametrów, pozwala na uzyskanie oczekiwanego efektu zabiegowego oraz pracę z rożnymi przypadkami defektów kosmetycznych. Laser wykorzystuje również funkcję ULTRAPULSU, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia termicznego otaczających tkanek, a proces gojenia jest szybki i bezbolesny. Nasz laser, jako dodatkowy atut posiada specjalną wiązkę promieniowania, która wizualnie określa obszar, na którym jest wykonywana procedura zabiegowa, pozwala to w sposób jednoznaczny określić miejsca penetracji wiązki.

Laser Frakcyjny CO2 dzięki obecności 4 systemów pracy CUT SYSTEM, FRACTIONAL SYSTEM, ENDO VAGINAL SYSTEM, 3D SYSTEM, umożliwia wykonanie różnorodnych zabiegów:

 • resurfacing – głęboki peeling, głęboki lifting skóry,
 • redukcja blizn,
 • redukcja przebarwień,
 • zwiększenie gęstości oraz napięcia skóry,
 • poprawa owalu twarzy,
 • lifting powieki górnej,
 • lifting biustu,
 • redukcja rozstępów,
 • usuwanie zmian skórnych: brodawek, włókniaków,
 • lifting endowaginalny,
 • odmładzanie skóry szyi, dekoltu oraz dłoni,
 • usuwanie drobnych zmarszczek twarzy, m.in. w okolicy oczu.

Zastosowanie :

 • redukcja blizn trądzikowych, chirurgicznych, oparzeniowych, pourazowych,
 • wygładzanie skóry, czyli relaksacja zmarszczek starczych oraz mimicznych,
 • redukcja szorstkiej skóry i minimalizacja porów,

redukcja przebarwień pourazowych, po słonecznych, pozabiegowych.

System Q-Switched jest jednym z najnowocześniejszych laserów emitujących impulsy rzędu nanosekund. Lasery nanosekundowe emitują bardzo dużą ilość energii w krótkim czasie. Następuje fotomechaniczne (fotoakustyczne) rozbicie barwnika na drobne cząsteczki. Fragmenty rozdrobnionego barwnika, znajdujące się w głębszych warstwach skóry mogą ulec eliminacji na drodze fagocytozy (aktywne wychwytywanie i pochłanianie przez komórki organizmu innych komórek). Ilość powstałego ciepła jest niewielka, dlatego lasery Q-switched nie uszkodzenia okolicznych tkanek, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie i po zabiegu. Do usuwania tatuażu NIE są odpowiednie inne lasery np. IPL. Światło przez nie emitowane nie jest wystarczające do rozbicia cząsteczki pigmentu.

Działaniu laserów Q-switched poddają się barwy: czarna, granatowa, zielona, czerwona i pomarańczowa oraz ich odcienie.

Przeznaczenie lasera QS Nd:YAG:

 • usuwanie tatuaży czarnych i kolorowych,
 • usuwanie makijażu permanentnego,
 • odmładzanie skóry,
 • usuwanie blizn i znamion,
 • usuwanie piegów, przebarwień,
 • peeling węglowy, oczyszczanie.

W takcie konsultacji zostanie indywidualnie dobrany najlepszy system dotyczący Państwa problemów, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości zmian, ich wielkości. Cena zabiegu ustalana jest w trakcie wstępnej konsultacji.

Zapisz się na zabieg